circle image
Kilka słów

O NAS

Doskonałą znajomość rynku i praw nim rządzących zawdzięczamy doświadczeniu, które zdobyliśmy pracując początkowo na produkcji. Zespół Matsim to specjaliści i, co najważniejsze, praktycy. Wiemy, na czym polega optymalizacja pracy, ograniczenie kosztów i maksymalizacja produkcji. Powtarzalność i utrzymanie jakości procesu to klucz do osiągnięcia najlepszej efektywności przedsiębiorstwa.

Lubimy wyzwania, dlatego dobieramy rozwiązania indywidualnie do potrzeb. Planujemy, projektujemy, zmieniamy, wdrażamy, poprawiamy - wszystko, by zwiększyć produktywność, przy minimalizacji kosztów.

about right image
Profesjonalne doradztwo i doświadczona kadra

Wykorzystujemy najnowsze technologie

Zrealizujemy dla Ciebie projekty “szyte na miarę” potrzeb Twojej firmy. Dzięki automatyzacji i robotyzacji zoptymalizujesz produkcję, zredukujesz koszty i osiągniesz wyższe zyski. Zobacz, w czym możemy Ci pomóc.

Projektowanie CAD, CAE, CAM

Wszystkie nasze projekty powstają jako trójwymiarowe modele komputerowe. Analizujemy możliwe "słabe punkty" projektu, elementy najbardziej obciążone lub szczególnie istotne. Poddawane są one analizom wytrzymałościowym oraz zmęczeniowym, gdzie badamy, jak się sprawdzą w rzeczywistym świecie. Na koniec, wszystkie elementy wykonywane są na precyzyjnych obrabiarkach CNC, gdzie programy pisane są z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi CAM.

Symulacje komputerowe MBD

Analizie kinematycznej poddajemy wszystkie nasze projekty. Sprawdzamy, jakie siły będą działać w trakcie pracy, jakie będą prędkości i przyspieszenia. Weryfikujemy zgodność ze wstępnymi założeniami. Takie podejście pozwala nam uniknąć sytuacji, gdzie zastosujemy za mały lub za duży siłownik, hamulec, zderzak czy silnik. Komponenty dobieramy na podstawie matematycznych wyliczeń i analiz symulacji pracy maszyny - zawsze w taki sposób, aby urządzenie pracowało długo i bezawaryjnie.

Optymalizacja

Dużo czasu poświęcamy na przygotowanie oraz późniejszą analizę i optymalizację projektu. Dzięki temu, mniej mamy niespodzianek podczas montażu, uruchomienia oraz użytkowania. Staramy się dopracowywać nasze projekty w najdrobniejszych szczegółach. Optymalizujemy rozkłady mas, profile prędkości, przenoszone obciążenia dążąc do zachowania zdrowego balansu pomiędzy wymogami aplikacji a reżimem kosztowym. Nasze konstrukcje pracują wydajnie przez wiele lat nie będąc jednocześnie przewymiarowanymi. Optymalizacja jest szeroką dziedziną wiedzy, a my ciągle poszerzamy nasze kompetencje w tym zakresie. Niemniej, sukcesy mamy już niezaprzeczalne.

Automatyka - Projektowanie, Programowanie, Serwis

Zapewniamy profesjonalną, kompleksową usługę projektowania i programowania nowych, lub modernizację istniejących systemów sterowania. Tworzone przez nas układy sterowania opieramy wyłącznie na sprawdzonych i niezawodnych sterownikach PLC/PAC czołowych producentów. Uczestniczymy w analizach ryzyka oraz w procesie identyfikacji zagrożeń. Projektujemy układy sterowania i programujemy sterowniki safety, gwarantujące bezpieczne funkcjonowanie. W codziennej pracy wykorzystujemy panele HMI, komputery przemysłowe, falowniki, serwonapędy i napędy liniowe. Namawiamy naszych klientów na automatyzację kontroli jakości, poprzez zautomatyzowane pomiary oraz kontrolę wizyjną.

Twój Pomysł

Nasz Projekt i Realizacja

Współpracujemy zarówno z mniejszymi, jak i większymi przedsiębiorstwami. Indywidualne podejście, lata doświadczenia w branży i aktualna, specjalistyczna wiedza pozwalają nam spełnić oczekiwania każdej firmy.

Matsim - automatyzacja i robotyzacja dla Twojego biznesu

Inwestycja w najwyższe standardy jakości

portfolio details image

Nowe technologie, zaawansowane maszyny oraz innowacyjne podejście do optymalizacji produkcji gwarantują większą rentowność organizacji, poprzez redukcję kosztów i usystematyzowane procesów. Działania z zakresu automatyzacji i robotyzacji pozwalają zwiększyć produktywność i osiągnąć wymierne efekty w krótkiej perspektywie czasu.

Specjalizujemy się w realizacji projektów indywidualnych, doskonale dopasowanych do konkretnych wymagań i charakterystyki pracy w zakładzie. Dzięki temu nasi klienci otrzymują, w zależności od potrzeb, opracowaną technologię lub też modyfikacje, pozwalające wprowadzić robotyzację i automatyzację w przedsiębiorstwie.

Naszym celem jest oferowanie takich rozwiązań, które pozwolą produkować szybciej i taniej, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Przekonaj się, że możliwe jest obniżenie kosztów, jednocześnie zwiększając rentowność produkcji. Pomożemy Ci osiągnąć założone cele biznesowe, a wszystko dzięki automatyzacji i robotyzacji “szytej na miarę”.